Водників острів


Водників острів - .читати далі... Джерело - WWW Енциклопедія КиєваВодників острів. Розташований посеред Дніпра, поблизу селища Віта-Литовська і місцевості Жуків острів, з яким острів Водників сполучений дамбою (насипана в 1950-і роки). Проїзд на острів Водників — зі Столичного шосе. У XVIII—XIX століттях мав назву о. Чернечий, оскільки належав Києво-Печерській лаврі.
З кінця XVIII століття утверджується паралельна назва —
о. Галерний, пов’язана з тим, що на його узбережжі було пришвартовано галери, виготовлені в Смоленську на замовлення російської імператриці Катерини II. На початку XX століття всі Дніпровські острови між Теличкою й островом Водників мали назву Галерні, а їхні землі належали частково військово-інженерному відомству та міністерству внутрішніх справ, частково — Києво-Печерській лаврі та жителям с. Осокорки.
У складі Києва — від 1923 року.

Сучасна назва — із середини 1950-х років, від розташованих на острові господарських об'єктів пов'язаних з обслуговуванням водного транспорту.
Джерело - Пономаренко Л. А., Різник О. О. Київ. Короткий топонімічний довідник. Довідкове видання. -К.: Видавництво «Павлім», 2003. — С.24.