Байкова гораБайкова гора — історична місцевість на території Голосіївського району міста Києва. Розташована вздовж Байкової вулиці між вулицями Миколи Грінченка, Кіровоградською, Волзькою, Волзьким провулком і південно-західною границею району - читати далі...
Матеріал із Вікіпедії — вільної енциклопедії.


р. Либідь. Основні вулиці — Байкова і М. Грінченка. Прилягає до місцевостей Божків яр, Деміївка, Забайків’я, Клінічне містечко, Новоє Строєніє і Протасів яр. Назва «Байкова гора» пов’язана із героєм Вітчизняної війни 1812 року генерал-майором С. В. Байковим (?—1848), який у 1830 році придбав ділянку землі на узбережжі р. Либідь для побудови власною хутора (орієнтовно, на місці сучасних будинків №№ 4—8 по вулиці Миколи Гринченка). У 1851 році територія Байкова хутора передана військово-інженерному відомству, але він продовжував існувати до кінця ХІХ століття (востаннє нанесений на план Києва за 1888 рік). У 1833 році на Байковій горі влаштоване Байкове кладовище, у її північній частині існував Байков гай, що з 1877 року функціонував як місце масових народних гулянь (у 1880-і роки вилучений під територію сухарного заводу військового-інженерного відомства. Від Байкової гори одержало також назву селище Забайків’я. 
Джерело - Пономаренко Л. А., Різник О. О. Київ. Короткий топонімічний довідник. Довідкове видання. -К.: Видавництво «Павлім», 2003. — С.9.